Леся Українка... Як багато і як водночас мало знаємо ми про цю жінку, яка стала гордістю не лише української, а й світової культури. Літературознавці наполегливо вивчають її спадщину, музеї невтомно збирають і пропагують найцінніше з її життєвого доробку. А джерело її натхненної творчості залишається невичерпним.
…Але не тим лише геніальне Лесине слово що воно високомистецьке, а найперше тим, що завше сучасне.
В Ковельському медичному коледжі пройшла виховна година, яку підготували студенти ІІ курсу спеціальності «Акушерська справа» присвячена 144-річниці від дня народження видатної поетеси Лесі Українки.
Виходячи з теперішнього становища в країні на виховному заході студенти звернули увагу на творчість поетеси направлену на виховання патріотичного та національного духу народу.
«Вставай, хто живий,
в кого думка повстала!
Година для праці настала!
Не бійся досвітньої мли!»
На виховному заході були прочитані студентами твори Лесі Українки. З любов’ю, патріотизмом, закликами до боротьби лунали зі сцени слова столітньої давнини, які і тепер не втратили своєї суті.
«Отак життя минало день за днем.
Я бачила, як гинули найкращі…
Тоді в мені спалахнула ненависть
До тих, що нищили мою любов.»
«На вільне слово ковано кайдани.
Півроду людського не звано людьми,
Затято йшов війною брат на брата.»
«Леся Українка! В цім імені злилося багато: любов до своєї землі, гордий виклик усім, хто хотів знищити наш народ, віра в щасливе майбутнє України. А для нас, ковельчан, вчувається в цьому імені щось рідне, навіть родинне. Десь під шаром столітнього пилу, на сільських дорогах Колодяжного і Білина, Любитова і Скулина зберігає ковельська земля її дитячі сліди, що вели у світ пізнання добра і зла.»
Лесине серце, зачароване предковічними лісами і легендами, прагне розповісти всьому світу про рідну Волинь, зберегти її пісні для нащадків.
Уривок поеми «Лісова пісня», поставлена студентами, заставила задуматись кожного з присутніх про відношення до природи. Адже, в даний час гостро постає проблема відносин людини і природи, які дуже часто не є гармонійними.
Велика дочка України втілила у своїй творчості кращі почуття свого народу – його гідність, його мужність, його непохитність у боротьбі за свободу й правду, його горду силу. Вона безсмертна, як безсмертний народ.
Рибак Л.В.
куратор II курс спеціальності "Акушерська справа"
|