Події, що відбуваються сьогодні на Сході України висувають особливі вимоги до сьогодення – вміти оперативно надавати невідкладну медичну допомогу, щоб зберегти життя людини.
Так, нещодавно з ініціативи директора Ігоря Холейка та за підтримки викладачів, волонтерів Ковельського медичного коледжу і Товариства Червоного Хреста відбулися п'ятиденні курси з невідкладної медичної допомоги у надзвичайних ситуаціях для працівників Ковельського МВ УМВС.
Проведення навчань було поділено на дві частини:
![](/books/lekciya_mil.jpg)
теоретичні та практичні заняття
![](/books/dopomoga.jpg)
в ході яких особлива увага приділялася вивченню сучасних методів проведення серцево-легеневої реанімації, способів
![](/books/djgut.jpg)
зупинки кровотеч, накладання різних видів пов'язок та
![](/books/poranenuy.jpg)
транспортної іммобілізації потерпілих для збереження їх здоров'я та життя.
Дані теми розглядалися спочатку на лекціях з допомогою мультимедійного діапроектору викладачем хірургії Андрієм Борщем, викладачем терапії Ларисою Кравчик та тренером "Школи першої допомоги" Тетяною Ковалюк.
![](/books/Tanya_volonter.jpg)
Після теоретичних занять, всі учасники курсів мали можливість відпрацювати практичні навики з інструкторами "Школи першої допомоги" при Товаристві Червоного Хреста студентами спеціальності "Лікувальна справа" Михайлом Толстух, Оленою Чирук, Владиславом Жердевим і Наталією Носуліч.
![](/books/miliciya_zanyattya.jpg)
Загалом, курси з невідкладної медичної допомоги пройшли в теплій і затишній атмосфері, насичені завзятістю вивчення необхідного матеріалу.
Сподіваємось, що такі заходи – це чудова нагода навчитися справді важливим речам. Адже ми не знаємо, що очікує нас за порогом, можливо, саме цими маніпуляціями ми комусь врятуємо життя.
Вікторія Каленікова
Заступник директора з виховної роботи |