Мистецтво надихає творити прекрасне,
відкривати незвіданий світ багатогранних перевтілень
людської душі ,
спонукаючи до найтонших поривань її незбагненну сутність.
Перебуваючи у постійному творчому пошуку невичерпної енергетики української драматургії , студентський театр Ковельського медичного коледжу, «Водограй», вже вкотре звертає свою увагу на праці відомих вітчизняних письменників, поетів та драматургів. Гарним поштовхом до нової, яскравої постановки став маловідомий твір М.Старицького під назвою - «По-модньому».
Завдяки таланту та наполегливості, студенти вдало зуміли передати всю тонкість та невичерпність сюжетної лінії. Через призму колоритного українського гумору та легкої іронії спромоглися зберегти та донести до глядача немеркнучу красу народної душі.
Стара, як саме життя, історія про українську родину, що намагається змінювати національні традиції, аби жити "по-модньому", оживала на сцені яскравими барвами. Кольоровими стрічками вплітався у життя головних героїв незабутній феєрверк комедійних ситуацій, перетворюючи їх існування на справжній водевіль. Головного героя, Вареника, що одержимий мрією стати дворянином, вдало зіграв Назар Лунковський. Завдяки своєму таланту та проникливості, студент зумів відтворити на сцені всю комічність і трагізм постаті заможного селянина.
Неперевершеною була акторська гра Анни Астахової - «першої моднярки», пані Дзвонарської, котра достеменно знає весь «смак» тонкощів придворного життя та намагається переконати цілу українську родину жити «по-модньому». Анна з неймовірною легкістю захоплювала глядачів багатогранним образом своєї смішної героїні. Не менш талановито зіграла Богдана Самонюк роль меншої дочки Вареника - Наталку. Яскравою, веселою, доброю, волелюбною і ще зовсім «не зіпсованою модою» - саме такою всі побачили українську дівчинку, яку так вправно відтворила на сцені Богдана.
Зінька, старша дочка пихатого Вареника – центральний персонаж вистави. Ця доволі нелегка роль дісталась надзвичайно обдарованій Тетяні Котюк. Тонко та вишукано вийшло у Тетяни передати ніжно-інтимну та іронічно-саркастичну лірику твору. А допоміг їй у цьому симпатичний та вправний Ігор Демчук, зігравши роль коханого Овсія.
Нестримний шквал позитивних емоцій, своєю акторською грою, викликали у глядачів Анастасія Кавас та Олег Вітенко.
Неперевершено та переконливо зігравши хитру та пихату дворянинку Дебицьку та боягузливого сина Сисоя. Саме сарказм та зверхність цих двох героїв, зуміли розбудити у членів сім’ї Вареника розуміння того, що кращі народні звичаї не лише неможливо, але й непотрібно "омоднювати".
«Геть моди! Я сам у своїй хаті пан! Чи не так?» - говорить наприкінці Вареник, тим самим підкреслюючи головну думку твору.
Закінчився шалений водевіль звичайно ж традиційним весіллям та веселим, запальним, українським танцем якого підготовили студенти Мостика Ольга, Бриль Ірина, Куролес Анна та Максим Манзюк під талановитим керівництвом хореографа Тетяни Гулечко.
Хочеться вірити, що наполеглива та творча праця цих обдарованих студентів, буде недаремною, а навпаки стане гарним фундаментом, що сприятиме розвитку та поширенню багатогранної української національної культури серед молоді.
Третяк Інна
художній керівник студентського театру «Водограй»,
педагог-організатор Ковельського медичного коледжу
|