На теренах України, на мальовничій рівнині Західного Полісся над берегами тихоплинної Турії, у самому географічному центрі Волинської області, у м. Ковель розташований Ковельський медичний коледж. Це один із закладів, створених у 40-50-ті роки ХХ ст., які й сьогодні сіють «розумне, добре й вічне», де панує атмосфера духовності, свободи, творчості для викладачів та студентів.
Нелегкими були роки становлення його. Далекий 1946. В країні–розруха, голод. Проте мирне життя поступово налагоджується. І ось в місті важлива подія:згідно з наказом Волинського облздороввідділу від 17.04.1946 року відкрито школу медичних сестер. В 1952 році її було перейменовано у фельдшерську. З 1954-реорганізовано в медичне училище.
На підставі рішення Волинської обласної ради від 22.03.06 № 26/32 Ковельському медичному училищу шляхом реорганізації надано статус коледжу.
Коледжу - 69. З погляду історії – то лише мить, для закладу – це пора розквіту, а з погляду людини – це довгий відтинок часу, упродовж якого кілька поколінь викладачів торували нелегкий шлях підготовки медпрацівників. Це тисячі й тисячі лекцій, семінарів, екзаменів, це більше 7 тисяч випускників, які разом з дипломами отримали путівку в життя.
Сьогодні підготовка фахівців за освітньо–кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» ведеться за денною формою навчання на базі середньої освіти зі спеціальностей:«Лікувальна справа», «Сестринська справа», «Фармація» та на базі повної середньої освіти – «Акушерська справа». З вересня 2012 року на базі закладу функціонують курси підвищення кваліфікації та спеціалізації молодших медичних спеціалістів. У коледжі навчається 674 студенти.
Очолює заклад І.І.Холейко – лікар – акушер - гінеколог за фахом, викладач-методист вищої кваліфікаційної категорії, автор підручників «Амбулаторні хірургічні маніпуляції» та «Основи медичних знань».
![](/books/05.jpg)
Керівник коледжу – одержимий своєю роботою, поривистий і стрімкий у діях та вчинках, людина, яка не лише планує, а й реально діє, якій притаманна вулканічна енергія, нестримне бажання творити. Його робота – це подвижництво людини честі й обов’язку, приклад того, як у сучасних нелегких умовах треба організовувати діяльність навчальних закладів. Вражає його готовність до ризику, відкритість невідомому, а ще вміння помічати і «благословляти» нові дарування, терпляче вчити і готувати молоді кадри. Один з принципів в його роботі: «Якомога більше вимог до людини, але разом з тим: якомога більше поваги до неї». Він є взірцем для наслідування сучасного і наступних поколінь, про що свідчить те, що Холейко І.І . один із тих, хто увійшов до героїв збірки «ТОП - волиняни».
Успіх будь-якого закладу – люди, що в ньому працюють. Показником високої працездатності його є той факт, що із 51 викладачів 21 мають вищу кваліфікаційну категорію, 10 - присвоєно звання «викладач – методист», 6 - «старший викладач», 1 викладач – кандидат медичних наук, 3 – є здобувачами ступеня кандидата медичних наук.
Зусилля колективу спрямовані саме на підготовку не просто фахівця, який володіє вузькопрофесійними знаннями і навичками праці, а спеціаліста – діяча, соціально – мобільну особистість, яка уміє працювати з людьми, може бути здібним організатором, не байдужим до громадського життя, здатна захистити власні інтереси, інтереси свого колективу.
Сьогодні коледж – це 6 навчальних корпусів, на базі яких функціонує 32 кабінети, 16 лабораторій, оснащених сучасним обладнанням, фантомами,
![](/books/IMG_0782.jpg)
предметами догляду за пацієнтами, мультимедіапроекторами, що використовуються студентами для відпрацювання практичних навичок.
Протягом останніх років повністю модернізовано навчально – виховний процес, активізовано роботу зі зміцнення матеріально – технічної бази: обладнано та переобладнано у відповідності з вимогами часу навчальні кабінети,
![](/books/lingafonnij_kabinet-zanjattja_z_anglijskoji_movi..jpg)
лабораторії, лекційні аудиторії, бібліотеку, читальний зал, методичний кабінет, їдальню, коридори. По – сучасному обладнаний спортивний зал, створено та естетично оформлено тренажерний кабінет,
![](/books/izobrazhenie-38.jpg)
де кожен із студентів може і в позааудиторний час закріпити набуті на заняттях знання. На оновленому за сучасними стандартами спортивному майданчику
![](/books/pid_chas_zanjat_na_trenazherakh.jpg)
наявні різноманітні тренажери, футбольне поле зі штучним покриттям.
Завдяки обміркованим діям викладачів клінічних дисциплін на заняттях не просто навчають окремо взятим предметам, а створюють різноманітні, наближені до життя виховні моменти, які спонукають студентів більш вмотивовано вивчати фахові дисципліни, а також дають можливість кожну тему, кожну хворобу вивчити біля ліжка хворого з метою в майбутньому бути конкурентоспроможними на національному ринку праці.
Особливої уваги набуває метод використання презентації, яка, на думку викладачів, сприяє активізації аудіовізуального сприйняття, дозволяючи збільшити показник засвоєння матеріалу із 4-5% до 50%.
Плідно працюють, передаючи свій багатий життєвий досвід і знання студентам, ветерани праці, які вчили і вчать студентів жити, керуючись принципом, як каже народна мудрість, - дорогу долає той, хто йде вперед.
Центром методичної роботи є методичний кабінет, вся робота якого спрямована на покращення та повноту методичного забезпечення навчального процесу, поглиблення професійної ерудиції викладацького складу, пошук нових приймів і засобів навчання та використання на практиці новітніх технологій.
В коледжі створено телекомунікаційну мережу з виходом в Internet. Сьогодні в закладі функціонує комп’ютерний клас, укомплектований сучасними комп’ютерами. Всього їх – 49. Тільки у цьому навчальному році придбано 9 мультимедійних проекторів, 12 ноутбуків, 2 DVD, дві інтерактивні дошки.
Складовою інформаційного забезпечення є і бібліотека із сучасною читальною залою. Створено Internet – клуб, в якому розміщено 5 комп’ютерів. Щороку передплачується 47 найменувань періодичних видань та 20 примірників з педагогіки.
Налагоджена співпраця з Львівським медуніверситетом ім. Д.Галицького. Підписано договір про створення навчально-науково-виробничого комплексу Буковинського державного медуніверситету «Ковельський медичний коледж». Організована співпраця між коледжем та Харківським фармацевтичним університетом, Варшавським медколеджем.
Студенти на заняттях гуртків (їх в коледжі 18) мають можливість поглиблено вивчати дисципліни, займатися творчою роботою, самостійно працювати над певною проблемою та брати участь у студентських конференціях.
Вони брали участь у наукових конференціях «Молодь України як стратегічний потенціал розбудови економіки». Щоразу отримували дипломи І – ІІ ступеня. Були учасниками Національного туру Міжнародного конкурсу проектів з енергоефективності «Енергія і середовище», обласного заочного конкурсу учасників історико – географічної експедиції учнівської та студентської молоді «Історія міст і сіл Волині», виборюючи призові місця. Активно відгукнулись і на участь в конкурсі на тему: « Я пишаюсь тим, що я- українець».
Славою і гордістю закладу є студенти – переможці обласного та загальнонаціонального етапів Міжнародного конкурсу знавців ім. П. Яцика, призерами та дипломантами якого ставали вже 8 разів поспіль. Неодноразово отримували перемогу в мовно-літературному конкурсі ім.. Т.Г. Шевченка, обласних олімпіадах з математики та на Всеукраїнській – з інформатики і комп’ютерної техніки. Вже котрий рік поспіль студенти стають фіналістами обласного конкурсу «Кращий студент Волині».
Про рівень фахової підготовки свідчать: щорічні результати ліцензійного незалежного тестування, де студенти підтверджують високий рівень знань; конкурс «Кращий за фахом» - студенти вже двічі ставали переможцями на Всеукраїнському конкурсі «Ескулап».
Головною стратегічною метою виховної роботи є виховання національно свідомого громадянина України, висококваліфікованого, конкурентоспроможного спеціаліста - медика.
Свідченням того, що медичний коледж утримує лідируючі позиції серед інших медичних закладів не лише в області, а й в Україні, є численні нагороди і відзнаки: дипломи, подяки, грамоти і кубки, що стимулюють колектив до нових вершин.
Ми пишаємось, що саме в нас виросли прекрасні фахівці: Заслужені працівники охорони здоров’я, Відмінники охорони здоров’я СРСР, кандидати, професори медичних наук, головні лікарі і просто лікарі, завідуючі ФАПами, медичні сестри, акушери–люди, які чесно та самовіддано виконують свій професійний обов’язок, несучи відповідальність за зміцнення та охорону здоров’я людини. Тільки на рідній Ковельщині – більше тисячі випускників закладу.
Особливо приємно, що колишні випускники, закінчивши навчальні заклади, поверталися і повертаються протягом всієї історії існування училища працювати у свою альма – матер, щоб примножувати славу закладу.
Адже медицина – це не тільки наука, а й мистецтво. І наразі студенти коледжу оволодівають ним. У них, майбутніх медиків, попереду немало відкриттів, та лише одне незмінне – любов до пацієнта. Наша мрія, щоб кожен випускник медичного коледжу з гордістю міг сказати: «Я- медик, я – українець, я – носій духовного інтелекту гордої великої нації».
Сьогодні педагоги, як їх попередники, й надалі сповідують загальновідомі істини: Віру – в силу знань і праці, Надію – на добро, а Любов - до людини, Батьківщини, життя. А ще виховують молодь на засадах християнської моралі, вчать лікувати душу і тіло тих, що занедужали, вселяти надію важко хворим, іноді безнадійним, зігрівати їх щирим, теплим словом, активно застосовуючи найновіші методи діагностики і лікування, сіють зерно великої любові до ближніх, до народу України.
Музичук Л.О.
методист коледжу
|