«І мене в сім’ї великій, сім’ї вольній, новій…»
![](/avatar/10/Taras.jpg)
Кобзарю, знаєш, нелегка епоха
оцей двадцятий невгомонний вік.
Завихрень — безліч. Тиші — анітрохи.
А струсам різним утрачаєш лік...
Ліна Костенко
Людина нашого часу стоїть на межі не тільки екологічної катастрофи, але й духовної. Чомусь усі моральні та духовні цінності відійшли сьогодні на другий план. Кожен день, клопочучись у кошику дрібних справ, забуваємо про інше життя — про життя душі, совісті, моралі…
Але знову – березень… І знову линуть до нас думи геніального українського поета Тараса Григоровича Шевченка. Традиційно український народ у цей весняний час звертається до постаті Великого Кобзаря, яка у своїй величі була, є і залишається ні з чим незрівнянною, невичерпною для людського подиву й осягнення. Тому дні його народження і смерті відзначаються по всій Україні.
9 березня 2017 року, в 203 річницю з дня народження Великого Тараса, в Ковельському медичному коледжі була проведена виховна година «І мене в сім’ї великій, сім’ї вольній, новій…», яку підготували студенти ІІ курсу спеціальності «Фармація», куратор Біднюк А.С..
У святково прибраній залі ведучі свята Проскура Ольга, Маргес Володимир, Нестерук Іванна та Вітенко Олег вміло налаштовували присутніх на урочистий хід заходу.
![](/avatar/10/Taras_2.jpg)
![](/avatar/10/Taras_3.jpg)
Традиційно до портрета Кобзаря студенти піднесли хліб та сіль на знак поваги і шани (Ярошович Іванна та Вітенко Олег).
Під чарівні класичні мелодії звучали вірші, присвячені Шевченку, його творчості, його нелегкій суперечливій долі (Бриль Ірина, Кавас Анастасія, Куць Марія, Польчук Ірина, Яренчук Ангеліна).
![](/avatar/10/Taras_4.jpg)
![](/avatar/10/Taras_5.jpg)
Ваць Тетяна, Плясун Оксана, Чиший Ангеліна і Булик Вікторія нагадали всім поетові заповіти.
![](/avatar/10/Taras_6.jpg)
Неймовірно проникливо звучало Шевченкове слово у пісенному акапельному виконанні студенток Проскури Ольги і Семеренко Анастасії («Садок вишневий коло хати») та Дейнеки Вікторії («Думи мої…»).
![](/avatar/10/Taras_7.jpg)
Актуально звучала поезія Тараса «Бандуристе, орле сизий» в сучасній музичній обробці у виконанні Дейнеки Вікторії.
![](/avatar/10/Taras_8.jpg)
Яскравою родзинкою свята стала інсценізація відомої балади Т.Г.Шевченка «Тополя».
![](/avatar/10/Taras_9.jpg)
Тендітною і зворушливою у ролі дівчини-тополі була Дичка Богдана, разом з якою дівчата-подруженьки Гарбарчук Вікторія, Рута Ірина, Сачук Вікторія та П’ясецька Анна зачарували присутніх гарною акторською грою і доречною танцювальною пластикою.
![](/avatar/10/Taras_14.jpg)
Впевнено і переконливо зіграли свої ролі Маргес Вова (козак) та Ковальчук Мар’яна (мама дівчини)
![](/avatar/10/Taras_11.jpg)
![](/avatar/10/Taras_12.jpg)
Надзвичайно колоритно у ролі ворожки виглядала Старченко Ліка.
![](/avatar/10/Taras_15.jpg)
На завершення виховної години ведучі ще раз нагадали усім присутнім безсмертні слова Кобзаря:
І мене в сім’ї великій,
В сім’ї вольній, новій
Не забудьте пом’янути
Незлим тихим словом
![](/avatar/10/Taras_16.jpg)
І під наростаючу мелодію Шевченкового «Заповіту» святковий захід завершився…
Та не завершується наш з вами шлях до Тараса, не лишає байдужим його пророче Слово, його полум’яна і пристрасна любов до рідної України. Тарас Шевченко – невичерпний і нескінченний, а ще - завжди актуальний, таким він був вчора, є сьогодні й буде завжди!
Біднюк А.С.
куратор групи ІІ фарм (9)
|