Травень - місяць, багатий на свята, найпишніша та найпрекрасніша пора весни. Одним із найбільш зворушливих і близьких серцю кожної людини є День Матері - свято, яке ми відзначаємо у другу неділю травня. Саме в цей день усі вшановують і матір-неньку, і матір-землю, і Матінку Божу.
Діво Пресвятая - Матір матерів,
пригорни до серця всіх своїх синів...
Саме таким зверненням до Богородиці 5 травня 2016р. розпочався святковий захід «В світі все починається з мами» в Ковельському медичному коледжі. Цьогорічне свято підготували і провели студенти І курсу спеціальності «Фармація» з куратором групи Біднюк А.С.
Студентки Дичка Богдана, Ковальчук Мар’яна, Булик Вікторія та Нестерук Іванна розпочали захід літанією до Матері Божої з проханням заступництва за усіх нас, наших матерів, неньку-Україну.
Ведучі свята Бесонов Олег, Старченко Ліка, Проскура Ольга та Остапчук Микола розповіли історію святкування Дня Матері, традиції проведення цього свята в Україні.
![](/avatar/10/mam2.jpg)
На грудях усіх учасників дійства майоріла рожева квітка, адже вона здавна стала символом пам’яті в цей день і означала шану живій матері, біла – померлій.
![](/avatar/10/mam3.jpg)
Під час виховного заходу виконувалися пісні про маму (Кавас Анастасія, Проскура Ольга, Семеренко Анастасія), вірші про Україну-неньку та рідну матусю (П’ясецька Анна, Ковальчук Мар’яна), розповідалася легенда про невичерпну материнську любов (Нестерук Іванна).
![](/avatar/10/mam4.jpg)
![](/avatar/10/mam5.jpg) ![](/avatar/10/mam6.jpg)
Запрошені на захід мами, бабусі, студенти, працівники коледжу, викладачі мали можливість перейнятися зворушливою атмосферою свята, слухаючи також «Пісню про матір» у виконанні Дейнеки Вікторії.
![](/avatar/10/mam7.jpg)
Та не тільки сльози розчулення блищали на очах присутніх, позитивний настрій та щирий сміх забезпечила сценка із життя звичайної української родини про взаємини мами і сина, зіграна студентами Кавас Анастасією та Вітенком Олегом.
![](/avatar/10/mam8.jpg)
Надзвичайно прикрасив захід виступ бабусі студентки Семеренко Анастасії Бідзюри Ніни Василівни, яка привітала усіх мам зі святом, побажала життєвої мудрості, сили, наснаги і подарувала пісню «Мамині яблуні» у своєму виконанні, а також заспівала разом із внучкою Настею пісню «Мамина коса».
![](/avatar/10/mam9.jpg)
На завершення усі учасники свята разом виконали твір Андрія Кузьменка «Мам» під акомпанемент гітари Маргеса Володимира. Пісню підхопили і глядачі в залі.
Мам, ти мене вибач, що я став дорослим…
![](/avatar/10/mam10.jpg)
Свою шану та повагу до матерів студенти намагалися передати в кожному слові, в кожній пісні, у кожному русі. Тут звучали слова вдячності і трепетної любові, святково прикрашена зала була наповнена теплом та ласкою усміхнених поглядів матерів, чистотою та щирістю глядацьких емоцій.
Так - все найкраще, що є на землі, починається з Мами. Без Матері, як без Природи, не може обійтися людство. То ж давайте любити і цінувати наших найрідніших у світі людей - Матусь – щохвилини, а не лише у святкові дні.
Мама старенька стоїть на воротах,
Від сліз солених її очі печуть.
Чекає дітей, у щоденних турботах,
А діти невдячні додому не йдуть.
Та ж нічого в світі краще нема,
як на тебе чекає ще мати жива!
Відвідай її хоч раз у неділю,
бо стомлена мама плекає надію.
Коли ти прийдеш і мама зрадіє,
Тобі все простить і все зрозуміє.
Ніхто так не вміє, як мама простити.
Дай їй Боже ще трохи прожити!
Приїжджайте до мами у вільну хвилину.
Бо роки летять і летять без упину.
Любіть свою маму ,коли ще жива!
Бо колись схаменетесь - а її вже нема...
![](/avatar/10/mam11.jpg)
![](/avatar/10/mam12.jpg)
Біднюк А.С.,
куратор І курсу
спеціальності «Фармація»
|