26 квітня Ковельський медичний коледж відзначав 32 роковину з дати аварії на ЧАЕС. У проведенні тематичного вечора пам’яті взяли участь студенти першого курсу спеціалізації «Лікувальна справа» група «Б», а також запрошений гість Кралюк Лев Зіновійович підполковник медичної служби, який проходив службу у 1987 році в Чорнобильській зоні.
Саме в цей день сталася найбільша трагедія не тільки України, а й усього людства – вибух на Чорнобильській АЕС. Причиною катастрофи прийнято вважати стрибок напруги в мережі, який викликав два вибухи. Вибухи були не ядерними, а хімічними - наслідок перегріву реактора і накопичення значної кількості пари. На момент вибуху в реакторі знаходилось близько 200 т урану. Було зруйновано обшивку, а через відсутність захисної оболонки більше 60 т радіоактивних речовин піднялись у повітря.
Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря після аварії в Чорнобилі, була в 30-40 разів більшою, ніж при вибуху атомної бомби в Хіросімі.
Пожежники, які першими прибули на місце катастрофи, не мали ізолюючих протигазів. Їх просто не попередили про особливості ситуації. У результаті радіоактивні речовини потрапили в дихальні шляхи ліквідаторів.
Кількість людей, що брали участь в гасінні пожежі на ЧАЕС, становила 240 тис. Усі вони отримали високі дози радіації. Однак саме пожежникам вдалось врятувати нас від справді серйозної катастрофи – сильного водневого вибуху, який міг стати наступним етапом трагедії.
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих учасників ліквідації аварії на ЧАЕС,та тих, хто помер від радіаційного опромінення.
Але віра у світле майбутнє дає нам сили і мудрості жити заради наших дітей та нашої України.
Наш земний уклін, довічна вдячність усім тим, хто ризикуючи своїм здоров’ям, брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ваш подвиг ніколи не зітреться зі сторінок історії.
Студенти І курсу
відділення "Лікувальна справа", група "Б" |