Ковельський медичний коледж

Каталог статей

Головна » Статті » Цікаві статті

26 квітня

26 квітня Ковельський медичний коледж  відзначав 32 роковину з дати аварії на ЧАЕС. У проведенні тематичного вечора пам’яті взяли участь студенти першого курсу спеціалізації «Лікувальна справа» група «Б», а також запрошений гість Кралюк Лев Зіновійович підполковник медичної служби, який проходив службу у 1987 році в Чорнобильській зоні.

Саме в цей день сталася найбільша трагедія не тільки України, а й усього людства – вибух на Чорнобильській АЕС. Причиною катастрофи прийнято вважати стрибок напруги в мережі, який викликав два вибухи. Вибухи були не ядерними, а хімічними - наслідок перегріву реактора і накопичення значної кількості пари. На момент вибуху в реакторі знаходилось близько 200 т урану. Було зруйновано обшивку, а через відсутність захисної оболонки більше 60 т радіоактивних речовин піднялись у повітря.

Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря після аварії в Чорнобилі, була в 30-40 разів більшою, ніж при вибуху атомної бомби в Хіросімі.

Пожежники, які першими прибули на місце катастрофи, не мали ізолюючих протигазів. Їх просто не попередили про особливості ситуації. У результаті радіоактивні речовини потрапили в дихальні шляхи ліквідаторів.

Кількість людей, що брали участь в гасінні пожежі на ЧАЕС, становила 240 тис. Усі вони отримали високі дози радіації. Однак саме пожежникам вдалось врятувати нас від справді серйозної катастрофи – сильного водневого вибуху, який міг стати наступним етапом трагедії.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих учасників ліквідації аварії на ЧАЕС,та тих, хто помер від радіаційного опромінення.

Але віра у світле майбутнє дає нам сили і мудрості жити заради наших дітей та нашої України.

Наш земний уклін, довічна вдячність усім тим, хто ризикуючи своїм здоров’ям, брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ваш подвиг ніколи не зітреться зі сторінок історії.

Студенти І курсу

відділення "Лікувальна справа", група "Б"

Категорія: Цікаві статті | Додав: Life (15.05.2018)
Переглядів: 743 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Анализ сайта on line