Ковельський медичний коледж

Каталог статей

Головна » Статті » Цікаві статті

Не бійся бути людиною!

НЕ БІЙСЯ БУТИ ЛЮДИНОЮ!

Щорічно першого грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом, який було започатковано з 1988 року після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією, щодо ВІЛ/СНІДу. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом – привернути увагу громадськості до даної проблеми.

Згідно даних кабінету «Довіра»  Ковельського МТМО,  за поточний рік  у Ковельському районі виявлено 27 ВІЛ-інфікованих осіб, із них  3 – вагітних,  5 дітей , які народилися від ВІЛ-інфікованих матерів, 2 особи – носії інфекцій, що передаються статевим шляхом. Станом на 01 жовтня 2015року  на диспансерному обліку перебуває 225  ВІЛ- інфікованих, з них хворих на СНІД   ( клінічно виражена ВІЛ-інфекція) – 43 особи. В 2015 році померло – 4 хворих від СНІДу, - і це тільки за офіційними даними!

За звичаєм, впродовж листопада – грудня щороку  у Ковелі проводяться різноманітні заходи, присвячені Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом, які привертають  увагу широкої спільноти до проблеми ВІЛ-інфекції та її соціальних наслідків. Адже СНІД  віддзеркалює  політичні, економічні, наукові, соціальні, та етичні проблеми, що   хвилюють як  суспільство в цілому, так і окрему особистість.

Цьогоріч,  напередодні  першого грудня,   студенти  Ковельського медичного коледжу  провели власне експрес-опитування серед ковельчан стосовно їхньої обізнаності  щодо  ВІЛ/СНІДу.  Метою  даного  заходу   було   привернути  увагу  громади до нагальної потреби  збереження морального й фізичного  здоров’я  кожного.  Учасники акції намагалися переконати ковельчан  про те, що тестування на ВІЛ передбачає не лише виявлення інфекції, а й надання їм вичерпної інформації  про особливості хвороби та ризики поведінки, незалежно від отриманого результату.

Згідно з  результатами опитування  лише 18, 5%  ковельчан  достеменно знають, про  шляхи  предачі  ВІЛ-інфекції. Решта губляться у відповідях,  вживаючи слова « напевно», «більше всього», « мабуть», « не знаю».

Також було виявлено, що  більшість опитаних, переважно особи чоловічої статі  (76,6%), ніколи не проходили тест на ВІЛ-інфекцію. Обстежувались лише  15,6% респондетів,  а 7,8% опитаних не змогли  дати конкретної відповіді на дане запитання.

Більше половини ковельчан ( 58,1%)  толерантно та зі співчуттям   ставляться до ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД. Деякі з них (4,6%) готові допомогти ліками та матеріально.  19%  опитаних  негативно та з острахом  ставляться  до даної  категорії  людей, що в свою чергу призводить до ворожості, морального насилля та осудження. Така ж кількість респондентів  займають позицію нейтрального ставлення до хворих на ВІЛ/СНІД.

На питання «Чи готові  особисто спілкуватися і регулярно перебувати  поруч із людьми, які живуть з цією хворобою?»,  87,5%  ковельчан дали ствердну відповідь,  лише 12,5%  - висловили  готовність припинити усілякі контактти з ними.

Студенти медичного коледжу  також цікавились, чи знають жителі нашого міста, де можна обстежитись  на ВІЛ-інфекцію. Лише 10,9% опитаних позитивно відповіли на поставлене запитання.   

 Результати експрес-опитування спонукали студентську молодь до подальшої  роботи.  Лікарем – інфекціоністом,

викладачем  медколеджу  Мизовець І.О. 

за сприяння студенства та Товариства Червоного Хреста    були проведені    цікаві  інтерактивні лекції на тему: «1 грудня- Всесвітній день боротьби зі СНІДом» 

серед  працівників  Ковельського МВ УМВС

та  школярів старших класів ЗОШ №7.

Такі зустрічі є не тільки гарним інформаційним полем, щоб покращити рівень обізнаності  щодо  проблеми ВІЛ/СНІД, й  дають  кожному можливість особисто вступити у діалог із лікарем . 

На думку студентів   потрібно  пожвавити  інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення. Це сприятиме подоланню страху, хибних стереотипів і упередженого ставлення до людей, які живуть з ВІЛ.

Сьогодні в усьому світі ВІЛ-інфекцію визнано хронічним захворюванням, особливістю якого є своєчасне призначення пацієнту  пожиттєвої високоактивної антиретровірусної терапії. Специфічні препарати здатні призупинити процес руйнування імунної системи, що дозволяє людині продовжувати повноцінне життя та залишатися соціально активною   у суспільстві.

Не оминули студенти і свого навчального закладу.  Вони на чолі з досвідченим куратором І курсу спеціальності "Лікувальна справа"  групи "В"  Подляшаник Л.А.  провели загальноколеджевий захід - відеолекторій «СНІД – невиліковна хвороба».

Під час якого студентам було надано інформацію щодо епідеміологічної ситуації в світі та Україні,  основні шляхи передачі ВІЛ, основні міфи про шляхи інфікування, механізм дії віруса на організм людини, опрацьовано основні правила поведінки з метою зниження ризику інфікування ВІЛ.

Спілкування студентів І-ІІІ курсів пройшло у форматі запитання-відповіді із використанням відеороликів та слайдів.

Основні знання та навички, які отримали студенти під час проведення відеолекторію, стануть у пригоді в майбутньому і одного разу врятують їм здоров’я, а можливо, і життя.

Є надія, що проведені заходи  привернуть  увагу ковельчан до проблем епідемії ВІЛ-інфекції та її масштабів.  Люди повинні зрозуміти, що СНІД – це не просто нагальна проблема сьогодення,  а підступна небезпека для розвитку всього  суспільства. Усвідомлюючи  таку реально загрозу для  існування людства,  ми не можемо залишатись байдужими  і повинні  оберігати себе та дбати про інших.

Інформація для всіх : у Ковелі працює кабінет  “Довіра” (анонімне і безкоштовне обстеження на ВІЛ/СНІД), що знаходиться у поліклінічному відділенні Ковельського МТМО по вул. Театральній, 16.

 

 Третяк.І.В.

педагог-організатор Ковельського медичного коледжу,

волонтер  Товариства Червоного Хреста

 

 

 

 

 

Категорія: Цікаві статті | Додав: Life (04.12.2015)
Переглядів: 829 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Анализ сайта on line